تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

قهوه باید تلخ باشد و سرد... مثل زندگیم

  قهوه باید تلخ باشد و سرد... مثل زندگیم

  همیشه سر کلاسها به دانشجویان نصیحت می کنم: آنطوری زندگی کنید که خودتان دوست دارید. نه آنطور که باید! و اکثرا خوشحالند که مطلبی به جز جزوه در کلاس مطرح شده و می توانند مطمئن باشند که در امتحان نخواهد آمد. خیلی وقتها با گفتن این جمله برق شادی را در چشمانشان می بینم که سرمست از اتلاف شدن وقت در کلاس با بی میلی به ادامه حرفهایم گوش می کنند یا حداقل اینطور تظاهر می کنند.

  این حرف خیلی سنگین است و برای آنها که اکثرا 18- 19 سالی بیشتر ندارند تقریبا غیر قابل درک. اما من ایمان دارم که حرفم درست است. باید آنطوری زندگی کنیم که دوست داریم. مهم نیست دیگران چه بگویند یا چه بکنند. بزرگترها شاید حرفم را بهتر بفهمند. من امروز در سی و اندی سال هنوز با هول و ولای دبستان از خواب بیدار می شوم و هنوز در خواب 2+2 را امتحان می دهم و هنوز در خواب از ترس ناظممان در حیاط مدرسه شلوغ نمی کنم و ... .

  من امروز اگر جبر زندگی نبود از اتاقم بیرون نمی آمدم. یک فنجان چای داغ و یک کتابخانه پر از کتاب... منتهای آرزویی است که دارم. اما خب نمی شود. می دانم که می دانید که نمی شود. حتی فکر کردن به این موضوع هم گناهی نابخشودنی است و حتی نوشتن این سطور هم باعث رنجش خاطر و اعتراض دیگران است.

  شما احمقید. احمقید اگر فکر کنید می توانید صادق باشید. حتی با عزیزترین کسانتان. حتی پدر و مادر و حتی همسر نمی توانید صادق باشید. باید بگویید و بخندید و برقصید و جامها را از پی هم برای سلامتی شان بلند کنید تا بدانند.... ببخشید فکر کنند که اوضاع بر وفق مراد است. شما باید بر اساس خواسته دیگران زندگی کنید. شما باید طوری زندگی کنید که صدای کسی در نیاید و سعی کنید همزمان خوشحال و راضی باشید. که اگر نیستید خب به درک. بگذارید دیگران باشند. شما که مهم نیستید...


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 5 ارديبهشت 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : زندگی ,دیگران ,خواب ,زندگی کنید ,صادق باشید ,توانید صادق ,قهوه باید ,آنطوری زندگی ,
  قهوه باید تلخ باشد و سرد... مثل زندگیم

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55471
 • تعداد مطالب :148665
 • بازدید امروز :615735
 • بازدید داخلی :23353
 • کاربران حاضر :186
 • رباتهای جستجوگر:655
 • همه حاضرین :841

تگ های برتر